Kurumsal

Anasayfa > Kurumsal

Kurumsal

Fenni İnşaat 1925 yılında kollektif şirket olarak faaliyetine başlamıştır. Kuruluşundan bu güne kadar , otoban, köprü, bina sulama kanalı, toprak arazi tesviyesi, endüstriyel binalar, paraşüt kulesi, büyük mağaza gibi inşaat sektörü alanlarında pek çok projeyi başarı ile bitirerek ülke gelişimine katkıda bulunmuştur.

1958 yılında yeni ortak Hüsnü Yüce’nin yönetiminde yeniden yapılanarak NATO sözleşmeli müteahhitlik faaliyetine de başlamıştır. Sonraki dönemde, şirket, faaliyet alanını genişleterek özel mekanik ve elektrik tesislerinin inşaatına da başarıyla bitirmiştir; Bunlar,

Boru hatları, depolama tesislerini de içeren pompalama istasyonları, derin petrol kuyuları, tedarik hatları, pompalama istasyonları ve yükseltilmiş su depoları, çelik bina kurulumu, merkezi ısıtma ve havalandırma sistemli binalar ile su depoları, çelik bina kurulumu, merkezi ısıtma ve havalandırma sistemli binalar ile su arıtma tesisi, pompalama istasyonu vb. tesislerin tüm mekanik ve elektrik kurulumları. Çeşitli hava alanlarının birçok inşaat işleri. Endüstriyel kuruluşlar ve çimento fabrikalarıdır.

Şirket 1962 yılında  o günkü ortakları ile Fenni İnşaat Limited Şirketine dönüşmüştür. Aynı yıl, o tarihe kadar sadece yabancı firmalar tarafından gerçekleştirilen mekanik, elektrik ve enstrümantasyon montajı konularında faaliyet göstermek üzere Fenni ve Gama İnşaat Grupmanı Ltd. Şirketini kurmuş ve termik santrallarda kullanılan buhar kazanlarının mucidi sayılan Amerikan “Babcock and Wilcox” firmasının Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.

Fenni İnşaat Ltd.Şti. çeşitli projeleri tamamlamış ve United States Corp of Engineers ile yeni sözleşmeler imzalamıştır. 1958 yılından beri aynı yönetim altında müşterilerin memnuniyetini sağlamış değişik sözleşmelerle birçok proje gerçekleştirmiştir.

Şirket 1989 Yılında bugünkü ortakları ile Fenni İnşaat Anonim Şirketine dönüşmüştür.

Fenni İnşaat A.Ş. İnşaat sektöründe faaliyetine devam etmiş, yeni birçok projeyi başarı ile bitirip teslim etmiştir. Bunlar; Etibank Asit Borik Fabrikası, Üniversite Acil Servis Ve Poliklinik İnşaatları, Üniversite Kampüsleri, Olimpik Stadyum, İçme Suyu Ve Arıtma Tesisleri, Öğrenci Derslikleri, Yurtları Spor Tesisleri, Diş Hekimliği Fakültesi Ve Diş Hastanesi Tören Ve Şölen Alanları, Bestmer Güneş Enerji Sistemleridir.

Konusunda tek olma özelliğine sahip olan Fenni İnşaat A.Ş.  özel bilgi ve deneyimleri sayesinde yabancı firmalar ile Türkiye’deki çeşitli Projeler için işbirlikleri gerçekleştirmektedir.

Saygılarımızla